Eventy

25.10
2023

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #11

Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na jedenasty MeetUp w Katowicach!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Cloud is a lie!” - Artur 'WarX' Fijałkowski

  Artur opowie krótką historię o tym, co może pójść nie tak na produkcji w przypadku aplikacji chmurowej. Przedstawi AWS jako przykład chmury, która może wpędzić w kłopoty najtwardszego DevOpsa!

  Artur 'WarX' Fijałkowski - DevOps z 8-letnim stażem. Jest wyznawcą podejścia, które sam definiuje jako “Hardcore DevOps” - immutable infrastructure, IaaC, Cloud Native, GitOps itp. Obecnie jest częścią zespołu infrastruktury w firmie Wisesystems Inc. dostarczającej optymalizację 'ostatniej mili' w usługach kurierskich. W swoim życiu pracował również dla korporacji takich jak SAP czy ING. W wolnych chwilach wychowuje dwie córki, głaszcze kota i słucha heavy metalu (najlepiej na żywo i wraz z żoną i córkami).

 • 19:20 Prelekcja #2: „My pet project case study. Cel - spłacić mieszkanie i wyruszyć na darmowe wakacje dzięki automatyzacji!” - Kamil Więcek

  Kamil zaprezentuje case study dotyczące implementacji automatyzacji, która może mieć realny wpływ na jego finanse osobiste. Tematem przewodnim będą transakcje na rynku kryptowalut z wykorzystaniem zasobów chmur publicznych, śledzenie działań naciągaczy i oszustów oraz wykorzystanie narzędzi opartych na technologii LLM w procesie wdrażania tego prywatnego projektu.

  Kamil Więcek - miłośnik automatyzacji z 10-cio letnim doświadczeniem w zarządzaniu systemami operacyjnymi, budowaniu prywatnej chmury oraz adaptacji chmury publicznej. Prowadzi projekty od fazy pre-sales do produkcyjnego wdrożenia. Obecnie pracuje jako konsultant rozwiązujący realne problemy klientów używając chmury Microsoft Azure i podejścia DevOps.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #11
Location
Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2,Katowice,
Starting on
25 październik 2023
Ending on
25 październik 2023
Offer Price
Pobierz raport