Eventy

14.12
2023

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #15

biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piętnasty MeetUp w Krakowie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Overcoming legacy manufacturing challenges with Google Cloud” - Mikołaj Karebski

  W prezentacji przedstawiona zostanie droga związana z budowaniem infrastruktury chmurowej dla systemów produkcyjnych w ramach platformy Google Cloud Platform (GCP). Z mocnym naciskiem na bezpieczeństwo od samego początku, automatyzację infrastruktury, niezawodność i wiele innych aspektów. Mikołaj w swojej prezentacji zagłębi się w różne zagadnienia rozwoju projektu, najlepsze praktyki oraz to, jak architektura dostosowywała się do nowych wyzwań i wymagań biznesowych.

  Mikołaj Karebski - były programista Java, obecnie Cloud/DevOps Engineer w firmie VirtusLab. Entuzjasta tematów Cybersecurity i DevOps. Uwielbia gry komputerowe i oglądanie vlogów o tworzeniu gier. Ciągle się uczy i rozwija.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Wdrożenie Zero Trust i Attributes-Based access control do już istniejących usług” - Albert Lewandowski

  Aktualnie na świecie mamy do czynienia z ponad 24 miliardami kont technicznych, a do 2030 roku ta liczba wzrośnie do 40 miliardów. Zarządzanie dostępami w dynamicznych środowiskach, szczególnie kiedy mowa o chmurze publicznej, jest wymagające i wiąże się z koniecznością wdrożenia uniwersalnego rozwiązania. W jaki sposób można wdrożyć system zarządzania dostępami w oparciu o atrybuty? Czy i jaką wartość wnosi Zero Trust? W jaki sposób należy chronić konta techniczne? O tym porozmawia z Wami Albert podczas swojej prelekcji.

  Albert Lewandowski - doświadczony inżynier i architekt, który swoje doświadczenie zdobywał w obszarach DevOps, inżynierii danych oraz cyberbezpieczeństwa, pracując dla licznych enterprise oraz startupów. Miał okazję uczestniczyć w projektach zaczynając od chmury publicznej, a kończąc na systemach infrastruktury krytycznej. Obecnie CTO w polsko-izraelskim startupie cyberbezpieczeństwa Magellanic. Fan kosmosu i wszystkich technologii z nim związanych.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Kraków MeetUp #15
Location
biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h,Kraków,
Starting on
14 grudzień 2023
Ending on
15 grudzień 2023
Offer Price
Pobierz raport