Eventy

25.04
2024

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #17

biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siedemnasty MeetUp w Krakowie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Workload identity federation for Azure DevOps authentication” - Jarosław Tajs

  Podczas pierwszej prezentacji Jarosław opowie o nowoczesnych metodach zarządzania uwierzytelnianiem i autoryzacją w środowisku Azure DevOps. Skupi się na wykorzystaniu workload identity federation jako strategii umożliwiającej bezpieczne delegowanie uprawnień i dostępu do zasobów Azure bez konieczności zarządzania statycznymi kluczami uwierzytelniającymi.

  Jarosław Tajs - doświadczony senior w PwC Polska, obecnie zajmuje stanowisko Technicznego Specjalisty DevOps w drużynie Microsoft. Zdobył doświadczenie pracując w branży motoryzacyjnej oraz oferując doradztwo dotyczące infrastruktury Azure Cloud dla różnorodnych klientów, a obecnie od ponad 7 lat koncentruje się na tworzeniu oprogramowania CI/CD. Jako lider zespołu miał istotny wkład w diagnozowanie i rozwiązywanie problemów systemów działających prawie w czasie rzeczywistym w sektorze telekomunikacyjnym.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Mikroinfrastruktura, czyli nowe spojrzenie na projektowanie i dostarczanie IaC w skali” - Paweł Piwosz

  Microservices używamy od lat. Microfrontend jest to nowy, coraz popularniejszy trend. A co z infrastrukturą? Podczas tej prezentacji Paweł Piwosz zabierze Was w podróż w świat koncepcji i obserwacji, gdzie jesteśmy z infrastrukturą (a w szczególności z podejściem IaC) w świecie serwisów rozproszonych, szybkich zmian i ciągłego dostarczania kodu. Sprawdzimy też pewną wizję podejścia - microinfrastructure. Czy taka idea ma przyszłość?

  Paweł Piwosz - DevOps Institute Ambassador, AWS Community Builder i CD.Foundation Ambassador. DevOps, leader, mentor i trener. Jego głównym obszarem zainteresowania w DevOps jest CALMS jako framework. Paweł stara się budować lepsze zrozumienie DevOps jako „siły napędowej” organizacji.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Kraków MeetUp #17
Location
biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h,Kraków,
Starting on
25 kwiecień 2024
Ending on
25 kwiecień 2024
Offer Price
Pobierz raport