Eventy

12.01
2023

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #69

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty dziewiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Jak bardzo można skomplikować wdrożenie aplikacji na Kubernetesa? (i kiedy warto to zrobić!)” - Łukasz Tomaszkiewicz

  Niezależnie czy sądzisz, że wdrażanie aplikacji na Kubernetesa jest łatwe, czy też trudne to... masz rację! W trakcie prezentacji Łukasz wyjdzie od prostego przykładu wdrożenia aplikacji, a później go skomplikuje, zastanawiając się po drodze, czy każda z tych ``komplikacji`` jest tego warta.

  Łukasz Tomaszkiewicz - pomaga programistom i devopsom rozwijać karierę w chmurze publicznej - od lat jako cloud engineer, a obecnie jako Senior Cloud Infrastructure Architect w AWS. Wspiera zespoły programistyczne w dostarczaniu rozwiązań opartych o chmurę – od projektowania, przez automatyzację wdrażania, na monitoringu, optymalizacji i bieżącym utrzymaniu kończąc.

 • 18:00 Prelekcja #2: „Azure lessons learned” - Piotr Rogala

  Ciągły rozwój chmury w firmach, masowe migracje i kolejne projekty wyznaczają nową drogę do budowania jeszcze lepszych rozwiązań. Praca z Landing Zone, Azure DevOps, ARM Templates, Bicep, PowerShell to wszystko brzmi znajomo, ale nie zawsze jest proste do wdrożenia. Podczas sesji Piotr skupi się na najważniejszych obszarach, które mogą się przydać w Twoich projektach oraz opowie o tym, czego sam się nauczył.

  Piotr Rogala - ekspert w dziedzinie IT, lider, pasjami kierowca wyścigowy. Pracuje w firmie Nordcloud, gdzie zajmuje się rozwiązaniami chmurowymi w oparciu o rozwiązania Microsoft Azure. Na uczelniach WSB, WSH, WSIZ Copernicus prowadzi podyplomowe zajęcia autorskie dzieląc się zdobytą wiedzą. Od trzech lat odznaczany nagrodą MVP - Most Valuable Professional przez firmę Microsoft. Prowadzi certyfikowane szkolenia potwierdzone odznaczeniem MCT - Microsoft Certified Trainer. Prowadzi również grupę Microsoft Azure User Group Poland we Wrocławiu. Techniczne artykuły znajdziecie na stronie: https://justcloud.pl

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport