Eventy

26.01
2023

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #70

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siedemdziesiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Integracja Azure Serwisów w procesie lift-and-shift” - Rafał Bielecki

  Rafał odpowie na pytanie: czym jest FastTrackVM, jak powstał i dlaczego? Opowie też, jak ten produkt jest zbudowany od strony technicznej (azure app service, azure function, api, cosmodb, terraform, ansible, AAD, MFA, azure key vault, azure devops, github, azure automation account) oraz jak możemy połączyć usługi azurowe z rozwiązaniami innych firm (Service Now, Commvault, Monitoring). Pokaże również benefity korzystania z takiego rozwiązania.

  Rafał Bielecki - doświadczony IT Profesjonalista z wieloletnim stażem w biznesie. Obecnie pracuje w globalnym zespole odpowiedzialnym za dostarczanie nowych rozwiązań chmurowych w Danone. Współautor wewnętrznego rozwiązania - FastTrackVM. Prywatnie uwielbia piłkę nożną i siatkówkę.

 • 18:00 Prelekcja #2: „IaC* - Infrastructure as Configuration (Infrastruktura jako parametr aplikacji)” - Karol Cienkosz

  Podczas wystąpienia Karola, dowiecie się, jak za pomocą helm-chart, config-connector, k8s i podejścia gitops (argocd/flux) uprościć i przenieść proces tworzenia niezbędnej infrastruktury w chmurze jak najbliżej aplikacji.

  Karol Cienkosz - rozpoczynał jako System/Network Engineer, od kilku lat funkcjonuje jako DevOps/Cloud Engineer. Zajmuje się rozwojem infrastruktury w chmurze przy podejściu IaC, CI/CD, administracją k8s oraz Apache Kafka. Po godzinach fan brytyjskiego futbolu z diabełkiem na piersi.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport