Eventy

16.02
2023

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #71

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siedemdziesiąty pierwszy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Architecture as Code (AaC) w 2023” - Ruslan Korniichuk

  Czy poznaliście już korzyści płynące z procesu Infrastructure as Code (IaC)? Teraz nadszedł czas na Architecture as Code (AaC). Nigdy więcej XML czy JSON! AaC powstało z myślą o prototypowaniu projektu architektury nowego systemu bez użycia narzędzi projektowych. Można tam również opisać i zwizualizować istniejącą architekturę systemu. Dostępne narzędzia obsługują obecnie on-premises i głównych dostawców technologii chmurowych, w tym AWS, Azure i GCP. Dodatkowo AaC pozwala na śledzenie zmian diagramu architektury w dowolnym systemie kontroli wersji. Architecture as Code (AaC) jest obowiązkowym elementem projektowania technicznego!

  Ruslan Korniichuk - ukraiński inżynier oprogramowania i sztucznej inteligencji, mieszkający w Polsce. Architekt Sztucznej Inteligencji w Schneider Electric. Były inżynier oprogramowania i architekt w firmach z listy Fortune 500. Główne obszary jego zainteresowań to tworzenie oprogramowania i cloud computing. Wykładał projektowanie systemów informatycznych oraz technologie server-side na Uniwersytecie Śląskim. Prelegent na PyCon PL, PyCode, Pytech Summit, AWS User Group, DataOps Poland, Silesian Artificial Intelligence, Data Science Silesia, Kariera IT.

 • 18:00 Prelekcja #2: „Nowe podejście do stawiania wydajnej aplikacji w chmurze. Czyli Next.js, React, AWS: przegląd możliwości i zalet” - Michał Hieronimczuk

  Podczas prelekcji Michał poruszy takie tematy, jak: SSR, ISR, Caching i Lazy loading. Opowie o stacku opartym na Node.js i React w Next.js uruchomionym w AWS ECS. Omówi również tematy oszczędności sprzętowej w chmurze. Wspólnie z Wami spojrzy na to, czy technika blue-green deployment przy użyciu narzędzi AWS na pewno jest taka skomplikowana. Podzieli się również odpowiedzią na pytanie: czy statycznie generowany content odpowiednio cache’owany w przeglądarce klienta, to przyszłość internetu?

  Michał Hieronimczuk - od dekady zajmuje się dostarczaniem rozwiązań software oraz współpracuje z działami devops podczas ustalania/implementacji CI/CD, uruchamiania serwisów produkcyjnych oraz zabezpieczania krytycznej infrastruktury z poziomu serwerów lub aplikacyjnie. Uwielbia optymalizować procesy, stawianie dockerów, k8s, automatyzację rzeczy powtarzalnych oraz budowanie zespołów i dobrą atmosferę w pracy. Prywatnie pasjonuje się kognitywistyką oraz bio-hackingiem.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #71
Location
Online,
Starting on
16 luty 2023
Ending on
16 luty 2023
Offer Price
Pobierz raport