Eventy

27.04
2023

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #13

biuro Egnyte, ul. Baraniaka 6, I piętro

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Poznaniu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Wersjonowanie szablonów Bicep przy użyciu Azure Container Registry” - Artur Mucha

  Zarządzanie cyklem życia platformy IaC oraz jej elementów, przy stale zmieniających się komponentach usług chmurowych, nie jest trywialnym zadaniem. Może w tym pomóc zastosowanie wersjonowania szablonów Bicep oraz składowanie ich w Azure Container Registry. W trakcie prelekcji Artur omówi podstawy tego rozwiązania, wraz z przykładami jego użycia.

  Artur Mucha – CloudOps Lead w Nordcloud. Z branżą IT związany zawodowo od 2007 roku, a hobbystycznie od dziecka. Jego doświadczenie pokazuje, że nie boi się żadnych wyzwań. Zakochany w kulturze DevOps i możliwości jej adaptacji na różnych obszarach. Ostatnimi czasy celuje w budowanie wydajnych zespołów. W wolnych chwilach nałogowo czyta i spędza czas poszukując skrytek wszędzie, gdzie się aktualnie znajduje.

 • 19:20 Lightning Talk - Michał El Fartas
 • 19:40 Prelekcja #2: „GitOps na przykładzie ArgoCD” - Mikołaj Młodzikowski

  Podczas prelekcji Mikołaj omówi narzędzie do wdrażania automatycznych deploymentów na k8s znane jako ArgoCD. Na wstępie sprawnie, ale szczegółowo opowie, czym jest metodyka GitOps i jakie przykładowe setupy spełniają jej założenia. Potem pokaże garść snippetów z Argo, żeby omówić popularne use-case'y takie jak: deploy PRek, bootstrap clustra używającego Argo, konfiguracja Argo przy użyciu Argo (a także integracje z innymi systemami CI/CD). Nie zabraknie też ciekawych bugów oraz fixów.

  Mikołaj Młodzikowski - znany w szerszym gronie również jako Młodzik lub Miko, DevOps z 6-letnim doświadczeniem. Zawodowo bardziej generalista niż specjalista, szczerą sympatią darzy CI/CD, terraforma i dobre work-aroundy. Prywatnie nerd, fan roguelike'ów, frisbee, językoznawstwa i dobrego jedzenia!

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #13
Location
biuro Egnyte, ul. Baraniaka 6,Poznań,
Starting on
27 kwiecień 2023
Ending on
27 kwiecień 2023
Offer Price
Pobierz raport