Eventy

25.01
2024

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #61

Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty pierwszy MeetUp w Warszawie! UWAGA – ZMIANY W AGENDZIE!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Konteneryzacja oczami .NET developera” - Mateusz Bryll

  Podczas prelekcji skupimy się na praktycznym spojrzeniu na konteneryzację aplikacji, z wykorzystaniem aplikacji bazującej na .NET Framework jako studium przypadku. Razem spojrzymy na punkty styku, gdzie praca programisty łączy się z elementami infrastruktury, podkreślając, jak i dlaczego programiści korzystają z klastrów Kubernetes oraz Dockera. Głównym celem będzie wskazanie, w jaki sposób konteneryzacja wpływa na codzienną pracę programistów i jak przyczynia się do efektywniejszej współpracy z zespołami DevOps oraz czego można się po takiej współpracy spodziewać.

  Mateusz Bryll - doświadczony inżynier oprogramowania, pasjonat tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju oprogramowania.
  W trakcie swojej zawodowej drogi miał możliwość przyczyniać się do rozwoju wielu projektów, z których każdy stanowił unikalną okazję do wykorzystania jego umiejętności technicznych i dostarczania rozwiązań najwyższej jakości. Jedną z prawdziwych pasji Mateusza jest praktyka Domain Driven Design, metodyki, która pozwala mu tworzyć eleganckie, łatwe w utrzymaniu i skalowalne architektury oprogramowania.

 • 19:20 Prelekcja #2: „IAM dla użytkowników oparty na Entra ID. Jak?” - Jakub Piesik

  Po przerwie, podczas prelekcji Jakuba, dowiemy się, jak zbudować IAM dla końcowych użytkowników za pomocą Microsoft Entra ID i Identity Governance. W drugiej części prezentacji czeka na nas nieco praktyki. Na live demo nauczymy się, czym jest Access Packages, Lifecycle Workflows oraz Access Review.

  Jakub Piesik - Cloud Consultant zajmujący się tematami powiązanymi z Microsoft Intune, Windows 365, Identity and Governance. Blogger, YouTuber. samouk, wiecznie zabiegany człowiek. Pod adresem piesik.me prowadzi swojego bloga, którego można podsumować zdaniem: M365 in a Nutshell, bo porusza się wokół całego Microsoft 365, a nie skupia się tylko na Enterprise Mobility. Nie straszne mu poznawanie nowych rozwiązań, a ostatnio ostro próbuje pracować z Powershellem, aby zautomatyzować swoją pracę.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #61
Location
Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53,Warszawa,
Starting on
25 styczeń 2024
Ending on
25 styczeń 2024
Offer Price
Pobierz raport