Eventy

22.02
2024

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #62

Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53 (wejście Plater 3 od ul. Żelaznej, vis a vis Carrefour Express)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty drugi MeetUp w Warszawie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Okiełznać galopujący postęp - jak zarządzić transformacją cyfrową?” - Michał Guzowski

  Celem każdej firmy i każdego przedsiębiorcy powinno być zarządzanie procesem transformacji cyfrowej i osiągnięcie jej większej efektywności, monitorowania, przewidywalności i idącym w ślad za nimi większym bezpieczeństwem cyfrowym i zgodnością z regulacjami. Poznacie stopnie dojrzałości i dowiecie się, jak przekształcić zbiór przypadkowych działań w świadome inicjatywy, których wynikiem będzie zwiększenie konkurencyjności branżowej organizacji.

  Michał Guzowski - Strategic IT Manager, przedsiębiorca i marketingowiec. Founder No Code Days, inicjator i członek rady programowej studiów ``No Code Developer`` na Politechnice Warszawskiej, wykładowca na wielu uczelniach (m.in. Politechnika Warszawska czy Uniwersytecie SWPS). Współzałożyciel i CEO Developico oraz NoCodeMasters (Akademia Aplikacji). Swoją ścieżkę kariery w IT rozpoczął w 2012 roku jako programista, by następnie zdobyć doświadczenie jako konsultant, architekt i team leader. W 2020 założył i objął rolę CEO dwóch spółek technologicznych zajmującymi obszarami Transformacji Cyfrowej, Automatyzacji i Integracji.
  3-krotnie nagrodzony tytułem Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w obszarze Business Applications.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Po co przepłacać za agentów w Azure DevOps Pipelines, skoro mamy Kubernetes? Jak je hostować i skalować?” - Adam Chołys

  Odkryj, dlaczego warto zastanowić się nad migracją z hostowanych przez Microsoft agentów w Azure DevOps Pipelines na kontenery w Kubernetes. Podczas prezentacji omówimy korzyści z hostowania agentów w klastrze Kubernetes, zwracając uwagę na elastyczność i szybkość wdrożenia. Adam przedstawi także, jak efektywnie skalować agentów, wykorzystując providera Keda. Dowiedz się, jak te zmiany mogą przyczynić się do poprawy wydajności procesów CI/CD, jednocześnie przynosząc oszczędności finansowe. Przyjrzymy się również praktycznym aspektom implementacji i zarządzania tego typu rozwiązaniem.

  Adam Chołys - Senior DevOps, Cloud Architect. Specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Azure. Zarządzał projektami chmurowymi end-to-end dla globalnych firm technologicznych, dbając przy tym o dobór odpowiednich systemów bezpieczeństwa i monitoringu dla tworzonych rozwiązań. Ma na swoim koncie zarówno wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji do chmury.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #62
Location
Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53,Warszawa,
Starting on
22 luty 2024
Ending on
22 luty 2024
Offer Price
Pobierz raport