Eventy

15.11
2023

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #15

biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13, budynek A, piętro I

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piętnasty MeetUp we Wrocławiu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „AWS Aurora Serverless v2 - nowe spojrzenie na produkcyjną bazę danych” - Grzegorz Kalwig

  Grzegorz w trakcie prelekcji podzieli się doświadczeniami z produkcyjnych wdrożeń Aurora Serverless v2. Omówi wyzwania związane z architekturą serverless (które sam napotkał), wytłumaczy jak istotny jest RDS proxy, jak w praktyce działa dynamiczne skalowanie oraz jaki wpływ mają zasoby i zapytania na wydajność rozwiązania. I to, co najważniejsze - wspólnie z Wami znajdzie odpowiedź na pytanie “Czy wybór Aurory serverless v2 to dobra decyzja?” Jeśli jesteś entuzjastą technologii serverless, specjalistą AWS lub po prostu szukasz innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu danymi - ta prelekcja jest dla Ciebie!

  Grzegorz Kalwig - DevOps Engineer w branży IT od 12 lat. Posiada szerokie doświadczenie w dziedzinie sieci telekomunikacyjnych oraz DevOps. Obecnie specjalizuje się w obszarze chmury publicznej AWS oraz Kubernetesie, realizując projekty dla branży e-commerce. Certyfikowany AWS DevOps Professional oraz Security Specialty. Jako CTO pracował również nad stworzeniem bezpiecznego centrum danych bazy szkoleniowej Marynarki Wojennej. Kolekcjoner gier planszowych oraz fan fantasy i gier RPG (tych w rzeczywistości, nie komputerowych), w trakcie których wciela się w Mistrza Gry.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Falco w działaniu: praktyczne zastosowania” - Tomasz Syc

  Podczas prelekcji dowiesz się, jak narzędzie Falco wspiera bezpieczeństwo aplikacji w kontenerach, oferując unikalne rozwiązania monitoringu i reagowania na zagrożenia. Tomasz przedstawi praktyczne przykłady zastosowań Falco w dynamicznym środowisku kontenerowym.

  Tomasz Syc - specjalista IT z 10-letnim doświadczeniem i wszechstronnym podejściem do technologii. Administrator: systemów IT, systemów Linux i wdrażania systemów monitoringu, zarządza bazami danych Oracle. Dziś - DevOps Engineerem, ze szczególnym naciskiem na specjalizację w Kubernetes. Obecnie jest częścią zespołu GrapeUp, gdzie kontynuuje rozwijanie swojej pasji i umiejętności.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #15
Location
biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13,Wrocław
Starting on
15 listopad 2023
Ending on
15 listopad 2023
Offer Price
Pobierz raport