Aktualności

16.11.2023

Gdańskie andrzejki z SO/DO: rozwój, bezpieczeństwo i networking!

Macie plany na andrzejki? Jeśli nie, to mamy dla Was propozycję! 30 listopada zapraszamy na SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #16, na którym nie tylko wywróżymy Wam przyszłość branży IT, ale również damy okazję do rozwoju zawodowego!

Pierwsza prezentacja będzie dotyczyła bezpieczeństwa w chmurze. Małgorzata “Margo” Rembas odpowie na pytanie, czy możemy budować systemy, które działają w ścisłej współpracy, jednocześnie zachowując poufność kodu i danych każdej ze stron. Podczas spotkania dowiecie się, jak wykorzystać już istniejące rozwiązania, takie jak Intel SGX lub AWS Nitro Enclaves, do zabezpieczenia mikroserwisów klientów.

Pozostając w temacie bezpieczeństwa, w trakcie drugiej prelekcji Wojciech Urbański opowie o monitoringu. Każdy, kto zajmuje się konfiguracją monitoringu, stara się, aby był on jak najlepszy. Często udaje się osiągnąć coraz lepsze wyniki, ale czy kiedykolwiek jest naprawdę doskonale? Z tej prezentacji dowiecie się o typowych błędach w monitoringu oraz o sposobach ich poprawy w kontekście Kubernetesa i Prometheusa.

Nie przegapcie okazji do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz rozmów przy pysznej pizzy. Zarezerwujcie czas i dołączcie do nas w Gdańsku w biurze Kainos.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOGda16

Pobierz raport