Aktualności

30.08.2021

HashiCorp Packer i Azure Workbooks, czyli #40 SO/DO MeetUp w pigułce

Jaki jest najlepszy plan na jesienne popołudnie? Udział w SysOps/DevOps Polska MeetUpie Online! Na naszym kolejnym wydarzeniu spotkamy się już 23 września o godz. 17:00.

Nasz pierwszy prelegent, Sławomir Chiliński z PKO BP, opowie nam o tym, jak wygląda budowa obrazu wirtualnego serwera z systemem operacyjnym Microsoft Windows Server. Z prelekcji Sławomira dowiemy się, jakie problemy można napotkać oraz co tak naprawdę możemy w takim obrazie umieścić. Warto go wysłuchać, ponieważ większość dostępnych w sieci poradników wspomina raczej o rozwiązaniach przygotowanych dla Linuxa.

W trakcie drugiej prezentacji Maciej Horbacz poruszy temat zabezpieczenia danych poprzez szyfrowanie dysku. Najbardziej oczywistym wyborem dla środowiska Microsoft jest Bitlocker, dzięki któremu możemy zapisać klucze urządzeń w firmowym tenancie Azure. Aby być na bieżąco, warto wraz z rozrastaniem się środowiska co jakiś czas sprawdzać, czy na pewno posiadamy klucze dla wszystkich urządzeń. Maciej opowie nam o tym, w jaki sposób stworzył Azure Workbooka, który w oparciu o dane wyjściowe z Azure Function przedstawia stan kluczy odzyskiwania dla urządzeń w Azure AD. 

Livestream z wydarzenia będziecie mogli obejrzeć na stronie meetup.sysopspolska.pl, na naszym fanpagu na Facebooku oraz na kanale na YouTube. Po każdej prelekcji odbędzie się również sesja Q&A, więc naprawdę warto być z nami w trakcie wejścia na żywo!

Więcej szczegółów o agendzie i zapisy znajdziecie tutaj: bit.ly/OnlineSODO40.