Aktualności

23.09.2020

IaC oraz Azure na SysOps/DevOps Online MeetUp #18

24 września o 15:00 zaczynamy kolejne SO/DO spotkanie w sieci!

Czasy pandemii zmieniły wiele w świecie eventów i wymagały dostosowania się do nowej rzeczywistości. Pewne rzeczy jednak pozostały bez zmian, jak np. to że ciekawe tematy wystąpień są dla nas priorytetem. 

O czym będziecie mogli posłuchać tym razem? Sprawdźcie sami:

Na dobry początek Maciej Raszplewicz opowie o automatycznym testowaniu infrastruktury jako kodu. Poznamy też trochę zagadnień dotyczących testowania oprogramowania. Ponadto Maciej w trakcie wystąpienia pokaże, w jaki sposób można podejść do testowania kodu IaC i opowie dlaczego niektóre narzędzia IaC są lepsze od innych, żeby na nich testować. Poza dużą dawką teorii i praktyki, dowiecie się co prelegent sądzi o przyszłości w kwestii tworzenia infrastruktury kodem. Dajcie później znać na czacie, jaka jest Wasza opinia w tym temacie! 😊

A co dalej? O 16 startujemy z kolejnym wystąpieniem. Hasło Azure na pewno nie jest Wam obce, ale czy słyszeliście o Azure Data Studio? Tomasz Libera przybliży Wam to wieloplatformowe i co ważne, bezpłatne narzędzie, które od dwóch lat zdobywa coraz większą popularność. Dowiecie się o nowej funkcjonalności, jaką jest obsługa projektów bazodanowych, zawierających uporządkowane definicje wszystkich obiektów. Jeśli zastanawiacie się do czego może Wam się to przydać, to koniecznie bądźcie z nami w trakcie tej prelekcji. A jeśli będziecie mieli jakieś pytania, to śmiało zadawajcie je na czacie – Tomek na pewno chętnie odpowie Wam podczas sesji Q&A, która przewidziana jest na koniec każdego wystąpienia!

Transmisję z naszych MeetUpów możecie oglądać na stronie https://meetup.sysopspolska.pl/.

Zapraszamy również do subskrypcji naszego kanału na YouTubie, by nie przegapić żadnego spotkania Znajdziecie tam także nagrania z wszystkich dotychczasowych prelekcji!

Uwaga! Do końca 1 kwartału 2021, wszystkie nasze wydarzenia odbywają się online.