Aktualności

27.05.2021

Incydenty i zasoby sprzętowe – tematy nowego MeetUpu

Czas na kolejne wydarzenie, czyli SysOps/DevOps Polska Online MeetUp #35. 

10 czerwca 2021 o godz. 17.00, jak zawsze, możecie oglądać prelekcje na https://meetup.sysopspolska.pl, fanpage’u na Facebooku i kanale YouTube. Koniecznie kliknijcie przycisk subskrybuj i dodajcie dzwoneczek, aby dostawać przypomnienia o każdym opublikowanym przez nas filmie i livestreamie.

Jako pierwsza wystąpi Katarzyna Balcerzak z firmy Dynatrace, która opowie o incydentach. Na świecie coraz częściej obserwuje się wzrost liczby wydań Canary, wykorzystywania feature flag, udoskonalania monitoringu w celu jak najszybszego wykrycia incydentów. Te, z kolei mogą mieć negatywny wpływ na odbiór naszego produktu przez użytkowników. Jak unikać incydentów o podobnym źródle? Jak przeprowadzić analizę incydentów? Jak wyciągnąć z tego wnioski i naukę na przyszłość? Wszystkiego dowiecie się z prezentacji Kasi.

W przerwie zapraszamy na cykl Open Mike! 5-minutowa prezentacja-niespodzianka da chwilę wytchnienia przed kolejną prelekcją!

Jarosława Stakunia z RedHata możecie już znać z naszych meetupów. Pojawi się u nas ponownie, aby opowiedzieć o wyzwaniach związanych z kosztami posiadania Kubernetesa. Pracując przy różnych projektach, Jarek miał okazję optymalizować zasoby sprzętowe. Omówi zatem dostępne narzędzia i podzieli się swoimi best-practices dotyczącymi konfiguracji klastrów.

Po każdej prelekcji czeka na Was eksperckie Q&A, dlatego nie może Was zabraknąć. Zapraszamy!

Zapisy są już dostępne na: http://bit.ly/SODOonline35