Aktualności

27.11.2020

Jak połączyć Cassandrę i Azure DevOps? SO/DO MeetUpem!

Na końcówce roku 2020 nasi prelegenci zdecydowali się przygotować prezentacje, które są od siebie całkiem różne, ale mogą Was jednakowo wciągnąć! Zajrzyjcie na nasz kanał YouTube 3 grudnia o 15:00.

Po długim czasie od wydania wersji 3.11 Apache Cassandra wprowadził na rynek wersję 4.0. Czym się różni od poprzednich? Zawiera mnóstwo ciekawych rozwiązań – ciekawych zarówno ze strony utrzymania, jak i testowania. Tomek Łasica, nasz pierwszy prelegent, zajmuje się testowaniem i jakością Apache Cassandra, więc opowie Wam o wszystkich nowinkach ze świata Apache Cassandra, m.in. zero copy streaming i incremental repair improvements, audit logs oraz full query logging. 

Po krótkiej sesji Q&A zapraszamy na drugą prezentację Łukasza Bielaka. Nie każdy zna architekturę Business Intelligence, dlatego Łukasz opowie o niej szerzej. Z czego się składa poza Data lake, hurtownią danych czy bazą analityczną. Wszelkie rozwiązania tego typu pomagają analizować dane, które są gromadzone przez nasze systemy. Później czeka szeroka praca do wykonania – rozwijanie systemu, wdrażanie, testowanie nowych funkcjonalności. Jak to opanować? Co działa dobrze, co gorzej, a czego należy unikać? Dowiecie się z prezentacji Łukasza!

Dopytać o szczegóły możecie zawsze w trakcie sesji Q&A lub na grupie na Facebooku, która działa 24/7. 

Więcej z agendy i zapisy tutaj: https://www.meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska/events/274689641/