Aktualności

23.09.2021

Jesień z #41 SO/DO MeetUpem

Jesień w pełni, a my wciąż działamy nad organizacją kolejnych MeetUpów. SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #41 odbędzie się już 7 października o 17:00, więc koniecznie zarezerwujcie sobie dla nas to jesienne popołudnie.

Na livestream z wydarzenia zapraszamy na stronę meetup.sysopspolska.pl, na nasz fanpage na Facebooku oraz na kanał na YouTube. Tam też w trakcie wydarzenia będziecie mogli zadawać pytania w ramach sesji Q&A po każdej prelekcji.

Wdrażanie aplikacji oraz ich wstępne testy pod kątem integracji są szczególnie ważne w obszarze ogólnie znanym jako “cloud native”. Nasz pierwszy prelegent, Marek Martofel z Red Hata, opowie nam właśnie o tym, jak wdrażać aplikacje i wciąż mieć czas… na przykład dla dzieci 🙂 Pewnie zgodzicie się z nami, że czas spędzony na pozyskanie i konfigurację elementów niezbędnych do działania mikroserwisów powinien być jak najkrótszy. Dlatego zachęcamy do posłuchania o tym, jak wspomóc procesy wdrożeniowe przy wykorzystaniu platform aplikacyjnych, np. Red Hat OpenShift Container Platform. Dowiecie się również, w jaki sposób zautomatyzować i uspójnić panowanie nad kodem, artefaktem i konfiguracją dzięki wbudowanym mechanizmom CI/CD oraz GitOps.

Następnie zapraszamy na krótkie wystąpienie w ramach cyklu Open Mike. Jednak również i tym razem nie zdradzimy Wam wcześniej kto i z jakim tematem wystąpi. Przy okazji zachęcamy Was do zgłaszania swoich propozycji wystąpień na maila [email protected]. Open Mike może być świetną rozgrzewką przed poprowadzeniem pełnowymiarowej prelekcji 🙂

Naszym drugim prelegentem jest Tomasz Pająk, który opowie o kompleksowym podejściu do ochrony danych z Acronis Cyber Protect Cloud. Skuteczna ochrona danych nie jest w obecnych czasach łatwym zadaniem. Najczęściej atakowane są firmy z sektora MŚP, ponieważ brakuje im skutecznych mechanizmów i narzędzi do ochrony, a cyberprzestępcy są tego świadomi. Zagrożenie nie jest jednak wyrokiem – platforma Acronis Cyber Protect Cloud pozwala na łatwe wdrożenie mechanizmów prewencyjnych, które minimalizują ryzyko ataku. Acronis umożliwi nie tylko odpowiedź na pojawiające się zagrożenia, ale też odtworzenie danych w najbardziej krytycznych scenariuszach, np. przy atakach Ransomware. Cyber Protect Cloud to również inne możliwości, o których opowie nam Tomasz.

Szczegóły agendy i zapisy: bit.ly/OnlineSODO41