Aktualności

21.10.2020

Już po raz 20. widzimy się na MeetUpie Online!

Koniecznie zapiszcie sobie w kalendarzu datę 22 października 2020, godz. 15:00, bo właśnie wtedy widzimy się ponownie!

Kiedy zmienialiśmy formułę naszych spotkań z wydarzeń stacjonarnych na meetupy online, mieliśmy nadzieję, że to tylko “na chwilę”. Tymczasem zanim się obejrzeliśmy – już zapraszamy Was na SysOps/DevOps Online MeetUp #20! 

Nie mamy pojęcia, kiedy to zleciało, ale jesteśmy pewni, że w najbliższy czwartek nasi prelegenci, jak zawsze, będą mieli dla Was bardzo ciekawe prelekcje 🙂

Jako pierwszy wystąpi przed Wami duet – Tomasz Gintowt i Karol Cienkosz – z tematem “Monitoring szyty na miarę, porównanie Elastic Stack z Prometheus”. Panowie porównają oba rozwiązania, przedstawią ich mocne i słabe strony oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy można użyć jednego narzędzia do zbierania logów i metryk.

Naszym trzecim prelegentem tego dnia jest Maciej Lasyk, który o godz. 16:00 przedstawi temat: “Cloud – native design patterns (bingo!)”. Celem tej prezentacji jest omówienie możliwych scenariuszy deploymentu aplikacji w chmurze oraz dyskusja dotycząca różnic między nimi. Poznacie też najbardziej popularne metody i scenariusze w głównych chmurach (AWS, GCP, Azure) oraz bare – metalu, a potem przeniesiecie się do Kubernetesa i porównacie te światy ze sobą. 

Oczywiście, nie zabraknie również czasu na sesję Q&A!

Zapraszamy również do subskrypcji naszego kanału na YouTubie, by nie przegapić żadnego MeetUpu. Znajdziecie tam także nagrania z poprzednich spotkań.

Szczegóły wydarzenia i zapisy tutaj: http://bit.ly/SODOonline20