Aktualności

14.11.2022

Kolejny MeetUp stacjonarny w Warszawie!

Na SysOps/DevOps Warszawa MeetUpie #49 spotkamy się z Wami już 24 listopada o godzinie 18:00. Tym razem widzimy się w Meta Przestrzeni przy ul. Koszykowej 61, a ponieważ na wydarzeniu obowiązuje lista gości, dlatego – nawet jeśli nie jesteście w 100% pewni, że będziecie – koniecznie dołączajcie do wydarzenia!

Jako pierwszego powitamy na naszej scenie Patryka Kuchtę. Podczas jego wystąpienia omówiona zostanie problematyka transferów danych w związku z przetwarzaniem danych w chmurze, źródła ryzyka oraz przykłady ich mitygacji. Rozwiązania chmurowe zyskują na popularności zarówno ze względu na komfort ich użycia, jak i optymalizację kosztów utrzymania własnej infrastruktury, więc warto wiedzieć, że podobne wdrożenia mogą narażać nas na ryzyka wynikające z przetwarzania danych w publicznej chmurze obliczeniowej.

Jako kolejny wystąpi pracujący w branży IT od ponad 10 lat Piotr Kalinowski. Jego prelekcja skłoni nas do kontemplacji nad sensem uczenia się Terraforma. Czy Terraform w ogóle ma przyszłość? Czy zarządzanie infrastrukturą powinno raczej odbywać się przy pomocy operatorów Kubernetesowych? Czym w ogóle jest wzorzec operatora? Jak przy ich pomocy budować i wdrażać infrastrukturę chmurową w modelu IaC? Koniecznie bądźcie z nami, by poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, na które Piotr odpowie podczas wydarzenia w Warszawie.

Pamiętajcie, że po każdej prelekcji będzie czas na sesję Q&A, a na koniec mamy dla Was to, czego podczas wydarzeń online brakowało nam wszystkim najbardziej, czyli networking przy pizzy i czymś do picia 🙂

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOWaw49

Pobierz raport