Aktualności

12.08.2020

Kubernetes i High Availability na ostatnim sierpniowym SO/DO MeetUpie

Na spotkanie zapraszamy już 20 sierpnia o godzinie 15:00! Transmisję możecie zobaczyć na naszym YouTubie oraz na stronie https://meetup.sysopspolska.pl/

Za highly available można uznać uruchomienie wielu instancji aplikacji na wielu komputerach. Jednak omawiany termin to coś więcej i właśnie o tym opowie w swoim wystąpieniu Rafał Leszko. Usłyszymy m.in. o 5 poziomach HA oraz poznamy rzeczywiste scenariusze, których Rafał wraz z zespołem doświadczył podczas projektowania Hazelcast. Omówimy też przykłady powiązanych funkcjonalności, których możemy potrzebować m.in. zone aware partition groups czy WAN replication.

Pracowaliście kiedyś z Kubernetesem? Wiecie, że jest on dobrą platformą bazową do aplikacji CI? Oczywiście, w połączeniu z łatwym skalowaniem aplikacji uruchamianych wewnątrz klastrów. W trakcie drugiej prelekcji Jakub Czapliński przedstawi dostępne na rynku rozwiązania, które wykorzystują Kubernetesa, a równocześnie są odmienne w obsłudze, konfiguracji i podejściu do tworzenia i uruchamiania pipeline’ów. 

Pamiętajcie, że jeśli po wystąpieniach będziecie mieli jakieś pytania, to nasi prelegenci na pewno chętnie na nie odpowiedzą! 

Zapraszamy również do subskrypcji naszego kanału na YouTubie, by nie przegapić żadnego MeetUpu. Znajdziecie tam także nagrania z poprzednich spotkań. 

Zapisz się już dziś: https://bit.ly/SODOONLINE16