Aktualności

25.02.2021

Kubernetes, Windows i Intune, czyli #30 SO/DO MeetUp

Już dzisiaj zapiszcie sobie w kalendarzu datę 18 marca 2021, bo właśnie wtedy widzimy się na kolejnym SysOps/DevOps Polska MeetUpie!

Na livestream z wydarzenia zapraszamy o godz. 17:00 – możecie go obejrzeć na stronie meetup.sysopspolska.pl, a także na naszym kanale YouTube oraz fanpage’u na Facebooku.

Na pierwszy ogień idzie Hubert Poznański z tematem “Kubernetes i Windows, czyli jak wykorzystujemy GKE na Windows node poolach na produkcji”. W trakcie prezentacji dowiemy się, jakie jest podejście firmy Egnyte do wykorzystania GKE na przykładzie serwisu, który niedawno został wdrożony. Hubert opowie m.in. o napotkanych trudnościach oraz pokaże działanie monitoringu oraz automatyzacji środowiska Windows w GKE.

Po pierwszej prelekcji zapraszamy na kilkuminutowy występ w ramach cyklu “Open Mike” – lubimy niespodzianki, więc o tym kogo będziecie mogli posłuchać oraz na jaki temat dowiecie się już w trakcie wydarzenia 🙂 A jeśli sami chcecie zabrać głos i opowiedzieć o tym, co Was interesuje to zgłaszajcie się do nas! 

Drugą pełnowymiarową prelekcję poprowadzi Maciej Horbacz, który opowie nam o wyzwaniach związanych z dostarczaniem programów na urządzenia w czasie home office. Korzystając z Microsoft Intune jesteśmy w stanie szybko dostarczyć programy na wszystkie urządzenia, bez względu na ich lokalizację. Zadaniem DevOpsa jest sprawdzenie czy wszystko przebiegnie pomyślnie oraz przetestowanie takiej dystrybucji w kontrolowanym środowisku. I właśnie cały ten proces wraz ze szczegółami przedstawi nam Maciej w ramach swojego tematu: “Build, test, deploy – dystrybucja oprogramowania za pomocą Intune”.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: http://bit.ly/SODOONLINE30