Aktualności

08.02.2022

Magia Kubernetesa – wydajność i zwinność w zarządzaniu

Dopiero co organizowaliśmy pierwszy MeetUp w formule online, a tymczasem już 17 lutego odbędzie się SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #50! Kto by pomyślał, że za nami już tyle wirtualnych spotkań? 🙂 

Przypominamy, że wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 17:00, a livestream dostępny będzie na stronie meetup.sysopspolska.pl, na naszym fanpage’u na Facebooku, na kanale na YouTube oraz na naszym LinkedInie.

Tym razem na pierwszy ogień idzie Jakub Muszyński, który opowie o dobrych praktykach pracy z naciskiem na wydajne zarządzanie Kubernetes. Każdemu z nas wydaje się, że pracuje na najwyższych obrotach, ale skąd ta pewność? Może jednak da się pracować jeszcze bardziej efektywnie? Jakub w trakcie swojej prezentacji poruszy dwa zagadnienia: przedstawi sposoby przyspieszenia swojej pracy oraz pokaże, jak wydajnie zarządzać klastrami Kubernetes.

Następnie zapraszamy na krótkie wystąpienie w ramach cyklu Open Mike! Standardowo – nie zdradzimy Wam kto wystąpi i z jakim tematem, ale… uprzedzamy, że to nie jest jedyna niespodzianka tego dnia 🙂

Wracając jednak do agendy – nasz drugi prelegent, Rafał Roch, wystąpi z tematem “Zwinność w zarządzaniu bazami danych. Crunchy Postgres Operator in Action”. Bazy danych są niezbędnym elementem większości systemów IT, często jednak najmniej elastycznym, co bywa problematyczne. W trakcie prelekcji Rafała zobaczycie jednak, jak dzięki magii Kubernetesa i Crunchy Postgres Operator można łatwo je tworzyć, monitorować i zapewnić ich wysoką dostępność.

A jeśli będziecie mieć jakiekolwiek pytania do naszych prelegentów, to nie zabraknie również czasu na sesję Q&A po każdej prezentacji.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO50