Aktualności

04.05.2022

Majówka z SysOps/DevOps Polska

Jeśli się już zastanawiacie, co przygotowaliśmy dla Was w maju – mówimy wprost – coś fantastycznego! Zapraszamy Was zatem na kolejny SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #55, który odbędzie się już 5 maja, jak zwykle o 17! 

Możecie dołączyć do wydarzenia, wchodząc na stronę meetup.sysopspolska.pl, na nasz fanpage na Facebooku, profil na LinkedInie oraz na kanał na YouTube. Pamiętajcie też, że po każdej prelekcji będzie możliwość zadawania pytań w ramach sesji Q&A.

Pewnie słyszeliście już o Microsoft Sentinel i wiecie że CI/CD coraz śmielej wkracza do świata adminów i codziennych zadań. Jak to jednak wygląda w świecie SIEMów? Jak się w tym poruszać? Na te i inne pytania odpowie Wam Mateusz Czerniawski podczas pierwszej prelekcji. Przejdziecie też przez praktyczne możliwości, jakie oferuje ‘Content Management’ w Sentinelu. UWAGA – spotkanie może zawierać śladowe ilości informacji o tym, jak działa Sentinel/Microsoft Defender.

Opowiedzieć o czymś ciekawym w 5 minut? Znamy, umiemy, praktykujemy! Podczas Open Mike’a, nasz tajemniczy prelegent przedstawi Wam krótką ciekawostkę. Jak nakazuje nasza tradycja – nie zdradzimy Wam ani tematu, ani autora wystąpienia. Pamiętajcie też, jeśli macie swoje propozycje na Open Mike’a – koniecznie podzielcie się nimi z nami 🙂

Podczas drugiej prezentacji na scenę wkroczy multi-cloud, a przede wszystkim związane z tym podejściem trudności. Nasi prelegenci, Brian Nutt & Charles Xu, omówią wyzwania, przed którymi stanęli, rozwiązania, których szukali, wnioski i zmiany, które wprowadzili. Poruszą takie tematy jak: autoskalowanie bramy Istio, skrypt Lua do nadawania priorytetu określonym aplikacjom w ruchu (problem z limitem prędkości dostawcy chmury), wyzwania związane z trwałymi połączeniami TCP, Azure NLB, wsparcie dla starszych klientów, którzy nie używają SNI, nie zabraknie również mnóstwa ciekawych i praktycznych wskazówek.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOOnline55

Pobierz raport