Aktualności

29.08.2022

Mocne otwarcie sezonu z SysOps/DevOps Polska

Wakacje dobiegają końca, a to oznacza – dwa razy więcej spotkań, jeszcze więcej wiedzy i sporo nowości!

 

Początek września aż prosi się o pełne energii i wiedzy wydarzenie, więc przygotowaliśmy na tę okazję – SysOps/DevOps Polska Online MeetUp #61. Spotkamy się 8 września o godzinie 17:00 na naszych kanałach. Czeka na Was odrobina Kubernetesa oraz szczypta Windowsowego Autopilota, bo przecież kto z nas nie lubi ułatwiać sobie codziennej pracy. Zwłaszcza po powrocie z wakacji.

Tajniki bezpieczeństwa klastrów Kubernetesa zdradzi nam ambasador wolnego i otwartego oprogramowania, admin, hacker oraz psuj i mądrala, czyli mieszanka wybuchowa – Piotr Baranowski. Podczas swojego wystąpienia pokaże, co można zrobić ze środowiskiem k8s na dowolnej platformie, żeby osiągnąć zgodność z normami bezpieczeństwa. Workery, Mastery, API, obrazy, deploymenty i konfiguracja sieci. Wszystko jednym narzędziem OpenSource.

Następnie zrobimy oddech i w ciągu sekcji Open Mike poznamy kilka przydatnych tipów z życia wziętych od naszego tajemniczego Prelegenta.

Na koniec spec od zarządzania Windowsami weźmie na warsztat Windows Autopilot, który jest zbiorem  technologii używanych do prekonfiguracji urządzeń w celu dostarczenia użytkownikom środowiska do bycia produktywnym w jak najszybszym czasie. Podczas swojego wystąpienia wyjaśni, w jaki sposób sprawił, że urządzenia w ramach Autopilota zostały skonfigurowane w oparciu o konto użytkownika, który rozpoczął proces.  

Jak zwykle po wystąpieniach będziecie mieli czas na zadawanie pytań – nie krępujcie się 🙂