Multimedia

Prelegent:
Mariusz Mikciński

[#295] Chmura AWS – co zrobić, aby płacić mniej?

W chmurze AWS użytkownicy mogą na żądanie tworzyć nowe zasoby i korzystać z ponad 200 różnych usług oferowanych przez AWS. Płacimy za wykorzystywane zasoby, dlatego warto mieć strategię oraz plan korzystania z chmury, tak aby było to optymalne finansowo. Podczas prelekcji Mariusz Mikciński powie co zrobić, aby płacić mniej za chmurę AWS. Przedstawi również praktyczne wskazówki, jak zmniejszyć wydatki oraz zademonstruje kilka narzędzi oraz zawartych tam opcji, które mogą Wam w tym pomóc. Dowiecie się po co i jak tagować zasoby, jak zmniejszyć wydatki środowisk sandbox, gdzie przechowywać dane, jak oszczędzać wykorzystując VPC endpoints oraz w jaki sposób znacząco obniżyć koszty warstwy compute.

Zobacz także:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂