Multimedia

Prelegent:
Adam Kozłowski

[#298] Jak poprawić bezpieczeństwo klastra Kubernetesowego za pomocą Open Policy Agent

Bezpieczeństwo informacji od zawsze było jednym z najważniejszych aspektów systemów IT. Rosnąca popularność Kubernetesa nie zmieniła sytuacji – wbudowany system kontroli dostępu RBAC pozwala na prostą konfigurację, polegającą na włączaniu/wyłączaniu dostępu do konkretnych zasobów. Zwykle nie jest to wystarczające do współdzielonych systemów produkcyjnych. Rozwiązaniem tego problemu jest dodatkowy silnik reguł, OPA, który w swojej prezentacji przedstawi Adam.

Zobacz także:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂