Multimedia

Prelegent:
Maciej Horbacz

[#315] Jesteś pewien, że możesz spać spokojnie? Azure Workbooks i klucze Bitlockera

Zabezpieczenie danych szyfrując dysk jest obecnie standardem. W środowisku Microsoft dość oczywistym wyborem jest Bitlocker, dzięki któremu możemy zapisać klucze urządzeń w firmowym tenancie Azure. Wraz z rozrastaniem się środowiska warto od czasu do czasu upewnić się, że posiadamy klucze dla wszystkich urządzeń. W trakcie prezentacji Maciej opowie Wam, jak stworzył Azure Workbooka, który w oparciu o dane wyjściowe z Azure Function przedstawia stan kluczy odzyskiwania dla urządzeń w Azure AD.

Zobacz także:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂