Multimedia

Prelegent:
Marcin Szremski

[#350] Kreatywny DevOps w AWS, czyli rozwiązywanie niestandardowych problemów przy użyciu standardowych narzędzi

Zadania DevOpsa z reguły należą do ciekawych. Skrypty, automatyzacja, opisywanie infrastruktury w kodzie itd. Jednak czasami techniczny background to nie wszystko. Co jakiś czas DevOpsi stają twarzą w twarz z problemem, który wymaga od nich kreatywnego podejścia. Czasami warto się wtedy zastanowić, bo może się okazać, że wykorzystując usługi AWSa można w łatwy sposób zaadresować na pozór złożony problem, jak np.: (pm) – Hej Marcin, mamy nowego klienta. Chce, żebyśmy utrzymywali dla niego istniejącą infrastrukturę na AWSie, składającą się z około 130 maszyn z linuxem. (mszremski) – Okej, nie widzę problemu (pm) – W zasadzie to jest mały problem – nie mają kluczy SSHa do tych maszyn… (mszremski) – … to kiedy zaczynamy?

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.