Multimedia

Prelegent:
Łukasz Marcinek

[#353] Build images with Azure Container Registry – alternative to classic Docker

W trakcie prezentacji Łukasz przedstawi, jak przy pomocy pipelines w Azure DevOps można budować obrazy na dwa różne sposoby. W pierwszej kolejności użyje tasków Dockerowych, a następnie porówna je do mechanizmów Azure Container Registry z wykorzystaniem Bash i Azure CLI. Wy będziecie mogli ocenić, które z rozwiązań jest prostsze oraz kiedy stosować jedno lub drugie. Zobaczycie też, ile jeszcze pracy Microsoft musi włożyć w rozwój swojej usługi oraz dowiecie się, dlaczego czasami użycie mechanizmów Azure Container Registry jest po prostu konieczne mimo jej niedoskonałości.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.