Multimedia

Prelegent:
Grzegorz Tworek

[#363] AppLocker – co w praktyce warto wiedzieć o Application Whitelisting

Application Whitelisting w największym skrócie opisać można jako sposób myślenia, w którym zamiast (albo oprócz) zabraniania złych aplikacji, pozwalamy tylko na te dobre. System Windows wyposażony jest “z pudełka” we wszystko, co jest do tego potrzebne, więc warto taką zmianę rozważyć, ponieważ znacząco podniesie to poziom bezpieczeństwa całej organizacji. Brzmi niewinnie, ale tak naprawdę nieraz jest poważnym wyzwaniem. Dlatego warto temu tematowi poświęcić całą sesję.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.