Multimedia

Prelegent:
Marek Martofel

[#392] Implementacja mikroserwisów i ich środowisk z użyciem operatora Red Hat OpenShift GitOps

O implementacji mikroserwisów w środowiskach platform aplikacyjnych słyszeliśmy już wiele, głównie dlatego, że problem ten jest równie istotny jak samo tworzenie mikroserwisów. Niemniej “otoczka” mikroserwisów, czyli na przykład logowanie, bezpieczeństwo i konfiguracja stają się równie ważne, co sam mikroserwis. Bez właściwego ‘panowania’ nad tematem po pierwsze poruszamy się na ślepo, po drugie narażamy się na coraz większe braki kontroli rosnących środowisk. Zaczerpnięte od programistów pomysły pomagają dziś operatorom i osobom odpowiedzialnym za wdrożenia aplikacji. Tak właśnie narodził się GitOps. Za co możemy go polubić? Zastanowimy się nad tym wspólnie z Markiem!

Więcej informacji o firmie Red Hat na stronie: https://www.redhat.com/en

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport