Multimedia

Prelegent:
Grzegorz Rożniecki

[#498] Platform Engineering: jak uniknąć powrotu do roku 1670?

Podczas prezentacji zabierzemy Was w fascynującą podróż: od zamkniętej w “wieży z kości słoniowej” platformy do świata, gdzie Platform Engineering staje się motorem innowacji i efektywnej współpracy między zespołami. Nasz prelegent podzieli się z Wami historią transformacji swojej organizacji oraz zmianami w platformie, która z “potworka” niezrozumiałego dla jej użytkowników, stała się kluczowym narzędziem w ich codziennej pracy. Grzegorz opowie również o korzyściach z przyjęcia modelu z książki “Team Topologies”, a także wyjaśni, dlaczego zmniejszenie “cognitive overload” wśród zespołów jest konieczne do odniesienia sukcesu. Inspirując się humorem i sytuacjami z serialu “1670”, pokażę na przykładach i antyprzykładach, co robić, a czego unikać, aby Platform Engineering było czymś więcej niż tylko kolejnym (po DevOps) buzzwordem.

Więcej szczegółów o firmie Akamai, w której pracuje Grzegorz znajdziecie na stronie: https://www.akamai.com/

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport