Aktualności

26.07.2022

Myślisz, że wiesz wszystko o Kubernetesie? Możemy cię zaskoczyć!

Wiemy, że czekaliście na ponowne poruszenie tematu Kubernetesa na MeetUpie! Wreszcie macie okazję posłuchać o nim podczas najbliższego SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #60, który odbędzie się już 18 sierpnia, tradycyjnie o 17:00!

Pamiętajcie, że oglądać nas możecie na stronie meetup.sysopspolska.pl oraz na naszych kontach na portalach społecznościowych, m.in: na LinkedInie, Facebooku i YouTubie! Zaobserwujcie nas, żeby nie przegapić kolejnych wydarzeń! 

Zastanawiacie się nad sposobami przechowywania i używania secretów w środowisku OpenShift-owym? Poświęcimy na to całą prelekcję! Podczas swojej prezentacji Piotr Mińkowski nie tylko omówi najbardziej popularne metody, ale też pokaże na przykładzie, w jaki sposób możemy używać rozwiązania SealedSecrets w modelu GitOps wraz z Argo CD. Następnie razem z Wami  spróbuje usprawnić ten model przy użyciu rozwiązania Hashicorp Vault na przykładzie uwierzytelniania aplikacji podczas połączenia do bazy danych uruchomionej na OpenShift. Dość gorący temat, także zachęcamy do dołączenia! 

Zanim przejdziemy do kolejnej pełnowymiarowej prelekcji, spróbujemy Was zaskoczyć podczas 5-minutowej sesji Open Mike. Jak zwykle, nie możemy zdradzić ani prelegenta, ani tematu wystąpienia, ale zapewniamy – nie pozostaniecie obojętni! 🙂

SEC czy Kubernetes? Pewnie każdy kiedyś zastanawiał się, które z tych narzędzi wybrać do pracy codziennej… Przede wszystkim, ważne jest, aby poznać oba te narzędzia i wybrać, które Wam pasuje najbardziej. Podczas swojego wystąpienia Łukasz Tomaszkiewicz opowie o obu tych rozwiązaniach oraz porówna ich funkcjonalność, abyście mogli wybrać odpowiednie do Waszego  przypadku.

Przygotujcie się na dwie godziny ciekawych i praktycznych informacji!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOOnline60