Aktualności

06.06.2024

Niepowodzenia z Kubernetesem i inne ciekawostki w Warszawie!

Na ostatnim spotkaniu przed przerwą wakacyjną w Warszawie czekają na Was aż 3 prelekcje! Będzie mnóstwo ciekawostek ze świata Kubernetesa, Lightning Talk o Kube-state-metrics, a na koniec porozmawiamy o komunikacji tekstowej w czasie rzeczywistym.

Czy Wy też mieliście ochotę powiedzieć Kubernetesowi: ”Nie, dziękuję!”? Razem z Mariuszem Dalewskim, który na co dzień szkoli z narzędzi K8s, zastanowimy się, dlaczego Kubernetes może być nielubiany? Co za tym się kryje, jakie generuje problemy i jak sobie z nimi radzić? Przedstawione zostaną historie niepowodzeń, usłyszymy, co może pójść nie tak i jakie wyciągnąć z tego wnioski. Pokazane zostaną praktyczne porady i narzędzia oraz odpowiemy na pytanie, kiedy używać, a kiedy nie używać Kubernetesa, biorąc pod uwagę odpowiednie scenariusze i alternatywy.

Nasz drugi prelegent – Maciej Filocha – zabierze nas w świat Kube-state-metric, który jest “od zawsze” używany przez Prometheusa do zbierania głównych danych o stanie Kubernetesa. Jednak od niedawna KSM pozwala raportować stan dowolnych obiektów CustomResourceDefinition w dość zaskakujący sposób, o czym dowiecie się podczas Lightning Talka.

W ciągu ostatnich dekad forma komunikacji przeszła znaczące modyfikacje, wpływając na nasze codzienne życie zawodowe i osobiste. Filip Pokój podczas swojej prezentacji opowie o tych ewolucyjnych zmianach, zwłaszcza w zakresie komunikacji tekstowej w czasie rzeczywistym. Zaprezentuje także wewnętrzne narzędzie, które korzystając z tych technologii, usprawnia codzienne procesy firmowe i zespołowe. Będzie to okazja, aby zobaczyć, jak te innowacje pomagają w pracy zespołu i przynoszą realne korzyści.

Skorzystajcie z okazji do spotkań z prelegentami i możliwości zadawania pytań! Po prelekcjach będziecie mieli okazji do rozmów przy ciepłej pizzy. Widzimy się 13 czerwca o godz. 18:00 w Allegro Tech!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOWaw66

Pobierz raport