fbpx

Aktualności

22.01.2019

Nowy Rok – Nowy Katowice MeetUp #4

Po Krakowie i Gdańsku przyszedł czas na zmianę lokalizacji w Katowicach. Czwarty SO/DO MeetUp odbędzie się w Strefie Centralnej.

 

Najbliższy SysOps/DevOps Katowice MeetUp odbędzie się w Strefie Centralnej na placu Sejmu Śląskiego 2. Nie zabraknie jednak dobrych prelekcji i jeszcze lepszego networkingu.

Pierwsza prelekcja Roberta Kubika to opowieść o sposobie wdrożenia aplikacji webowej, która skaluje się w zależności od obciążenia. Przy użyciu AWS’a i GitLab’a można efektywnie korzystać z zalet Cloud Computing. Usłyszycie też o CodeDeploy, idei grupy autoskalującej oraz narzędziu GitLab Runner. Wraz z końcem prelekcji, gotowa będzie infrastruktura, która w zależności od obciążenia potrafi “rosnąć”, a wdrożenie nowej wersji aplikacji ograniczy się do “jednego kliknięcia”.

Maciek Kupiec (możecie go pamiętać z Katowice MeetUp #1), w trakcie drugiej prelekcji pokaże instalację oraz konfigurację samego NGINX’a wraz z PHP-FPM, LE, oraz z integracją z ISPCONFIG. Dzięki temu uruchomi całkiem dobry, budżetowy hosting na serwerach o małej mocy. Co najważniejsze – poda przykłady z życia wzięte, case studies, oraz best practices!

Szczegóły i zapisy: Katowice MeetUp #4

Do zobaczenia!