Aktualności

26.10.2021

Nuży Was ponura aura? Wpadnijcie na 43. SO/DO Polska MeetUp Online

Kończy się październik bogaty w SO/DO wydarzenia, ale to nie znaczy, że zwalniamy. Już w czwartek 4 listopada, jak zawsze o 17.00, zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #43. Będzie trochę o zarządzaniu informacjami w chmurze i przyszłości DevOps.

Na livestream z wydarzenia zapraszamy na stronę meetup.sysopspolska.pl, na nasz fanpage na Facebooku oraz na kanał na YouTube. Tam też w trakcie wydarzenia będziecie mogli zadawać pytania w ramach sesji Q&A po każdej prelekcji.

Michał Bojko poruszy interesującą nas wszystkich kwestię i spróbuje odpowiedzieć na pytanie: czy DevOps ma przyszłość? W końcu połączenie roli Dev z rolą Ops jest już na rynku od dobrych kilku lat. To rozwiązanie ma się dobrze, a dane wskazują, że branża w ciągu najbliższych pięciu lat jeszcze urośnie. Tylko co dalej? Jeżeli tak samo jak my jesteście ciekawi odpowiedzi, koniecznie bądźcie z nami.

Potem zaplanowaliśmy chwilę oddechu z OPEN MIKE. Tu bez niespodzianek – i tym razem Wam nie zdradzimy ani kto będzie naszym gościem, ani o czym opowie. Zawsze jednak Wy też możecie się zgłosić, jeśli coś akurat Was szczególnie porusza. 

Efektywne zarządzanie danymi pochodzącymi z wielu źródeł to niewątpliwie wyzwanie. Nasi kolejni prelegenci – Michał Borowicz i Maciej Mazur z 10Clouds podpowiedzą, jak wykorzystać do tego SIEM. Zachęcamy do posłuchania o tym, jakie informacje i po co, możemy agregować oraz najważniejsze: po co nam w ogóle SIEM? Poruszą też temat AWS Security Hub – czyli podejścia do SIEM proponowanego przez Amazon (shared responsibility model). Nie zabraknie informacji o benchmarkach security środowiska i compliance oraz certyfikacji. A na sesji Q&A będzie okazja do gorącej dyskusji.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO43