Aktualności

13.03.2024

Od Zabbiksa po chmury publiczne – wszystko znajdziesz w Gdańsku!

11 kwietnia 2024 r. po raz kolejny spotykamy się w biurze Kainos na SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #18. W trakcie wydarzenia poznamy bliżej Zabbiksa oraz omówimy różne chmury publiczne.

Pierwszy prelegent – Robert Szulist – jest certyfikowanym trenerem Zabbiksa i powie o jednym z najpopularniejszych narzędzi do monitorowania infrastruktury IT. Przybliży Wam, jak sprawnie uruchomić Zabbixa, a także na co zwrócić uwagę podczas tego procesu. Prezentacja rozpocznie się od wprowadzenia i omówienia jego kluczowych funkcjonalności, by następnie przejść do omówienia krok po kroku procesu konfiguracji na platformie GCP. Poznacie także możliwości Zabbixa oraz usłyszycie praktyczne wskazówki, jak wykorzystać darmowe zasoby GCP do efektywnego monitorowania infrastruktury IT, jednocześnie zwracając uwagę na potencjalne pułapki i najlepsze praktyki.

Robert Szulist prowadzi również szkolenia z Zabbiksa. Jeśli chcecie poznać to narzędzie od podstaw, zerknijcie tutaj: sysopspolska.pl/szkolenia/zabbix/.

Podczas drugiej prezentacji Jakub Dorsz pokaże, w jaki sposób połączyć istniejące środowiska klientów w różnych publicznych chmurach (np. Azure, AWS, GCP, AliCloud, Oracle) oraz on-premise (centra danych) przy wykorzystaniu SDN (Software Defined Networking) dostarczonym przez Aviatrix. Przedstawione rozwiązanie opiera się na IaC (Infrastructure as Code), dzięki czemu stworzenie oraz utrzymanie środowiska jest w pełni zautomatyzowane. Przedstawione rozwiązanie stawia sobie za główny cel bezpieczeństwo – obecnie najważniejsze zagadnienie, na które uwagę zwracają firmy budujące swoje środowiska w chmurach publicznych.

To wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy oraz poznania ludzi z branży. Zapiszcie datę, bo startujemy o 18:00!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOGda18

Pobierz raport