Aktualności

25.01.2022

Od zarządzania IT po OSINT i OPSEC, czyli SO/DO MeetUp Online #49

Zima z całą pewnością nie jest naszą ulubioną porą roku, ale kolejne spotkania z Wami doskonale nam to rekompensują. Dlatego serdecznie zapraszamy Was na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #49, który odbędzie się już 3 lutego o 17:00! 

Na początek wystąpi Piotr Wojtasik z prelekcją “Od audytu IT po wsparcie użytkowników – ciągłość działania a zarządzanie IT”. Chyba wszyscy zgodzicie się z nami, że zapewnienie bezpiecznego i stabilnego środowiska pracy zależy od wdrożenia dobrych praktyk w organizacji. Piotr podzieli się z Wami swoim doświadczeniem w zakresie zarządzania IT oraz przedstawi dobre praktyki dla administratorów i działów IT zakresie m.in. inwentaryzacji i audytów, monitorowania krytycznych zasobów, wprowadzania mechanizmów rozliczalności, budowania parasoli ochronnych nad użytkownikiem czy też systemu wsparcia.

Następnie przyjdzie czas na naszą niespodziankę, czyli Open Mike. Mamy nadzieję, że w roku 2022 równie chętnie będziecie zgłaszać swoją chęć zaprezentowania się w trakcie livestreamu 🙂

Kolejnym prelegentem jest Marcin D. Hankiewicz, a temat jego prelekcji to “OSINT, OPSEC, rekonesans – co firmy mówią o sobie?”. Jeśli jesteście ciekawi, czego dziś można się dowiedzieć o pracownikach, strukturze organizacyjnej i używanych technologiach, zanim w ogóle jeszcze pomyślimy o przywitaniu się z infrastrukturą i co ma wspólnego z tym polski system podatkowy, to koniecznie bądźcie z nami na wydarzeniu. Techniki, narzędzia, sposoby analizy pozyskanych danych i dlaczego onboarding technicznych może być ważniejszy niż się wydaje – o tym wszystkim w trakcie swojego wystąpienia opowie Marcin.

Livestream z wydarzenia dostępny będzie na stronie meetup.sysopspolska.pl, na naszym fanpage’u na Facebooku, na kanale na YouTube oraz na naszym LinkedInie.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO49