Aktualności

20.12.2023

Pierwsze spotkanie w styczniu na SO/DO MeetUpie w Warszawie!

Zapraszamy na noworoczny MeetUp w biurze Allegro Tech w Fabryce Norblina! 

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia, a głównym tematem będą dyskusje na temat Kubernetes. Skupimy się szczególnie na integracji z Azure DevOps Pipelines oraz spojrzymy na konteneryzację z perspektywy programisty pracującego z zespołami DevOps.

Dlaczego warto zastanowić się nad migracją z hostowanych przez Microsoft agentów w Azure DevOps Pipelines na kontenery w Kubernetes? Podczas pierwszej prezentacji Adam Chołys przedstawi korzyści z hostowania agentów w klastrze Kubernetes, zwracając uwagę na elastyczność i szybkość wdrożenia. Adam opowie także, jak efektywnie skalować agentów wykorzystując providera Keda. Dowiecie się również, jak te zmiany mogą przyczynić się do poprawy wydajności procesów CI/CD, jednocześnie przynosząc oszczędności finansowe.

W jaki sposób konteneryzacja wpływa na codzienną pracę programistów i jak przyczynia się do efektywniejszej współpracy z DevOpsami? Podczas drugiej prelekcji skupimy sie na praktycznym spojrzeniu na konteneryzację aplikacji, z wykorzystaniem aplikacji bazującej na .NET Framework jako studium przypadku. Spojrzymy na punkty styku, gdzie praca programisty łączy się z elementami infrastruktury, podkreślając, jak i dlaczego programiści korzystają z klastrów Kubernetes oraz Dockera.

Po obu prelekcjach zapraszamy na sesję pytań i odpowiedzi, a wieczór zakończymy networkingiem. Nie przegapcie okazji do rozmów i zadawania pytań! Startujemy o 18:00.

Do zobaczenia!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOWaw61

Pobierz raport