Aktualności

21.12.2021

Pierwszy SO/DO MeetUp w 2022 roku!

Chociaż wciąż mamy 2021 rok, to myślami jesteśmy już przy SysOps/DevOps Polska MeetUpie Online #47, czyli naszym inauguracyjnym spotkaniu z Wami w 2022 roku 🙂 Niesamowicie ciekawi nas, czy w ramach noworocznych postanowień planujecie razem z nami poszerzać swoją wiedzę z zakresu IT? 

Po raz pierwszy w 2022 roku spotkamy się 13 stycznia o godz. 17:00. Livestream z wydarzenia dostępny będzie na stronie meetup.sysopspolska.pl, na naszym fanpage’u na Facebooku, na kanale na YouTube oraz na naszym LinkedInie.

Na początek Dariusz Mumot postara się odpowiedzieć na pytanie: ilu inżynierów trzeba, aby wdrożyć w firmie plan odzyskiwania danych po awarii? Zależy to oczywiście od wielu czynników, m.in. od ilości danych, tego, jak szybko po awarii mają być dostępne, czy stosujemy tradycyjny sposób odtwarzania danych, czy też kopie zapasowe tworzone są w chmurze. A jeśli będziecie mieć jakieś dodatkowe pytania do naszego prelegenta, to pamiętajcie o sesji Q&A!

Potem przyjdzie czas na Open Mike i standardowo – nie zdradzimy Wam ani tego, kto będzie naszym gościem, ani tematu wystąpienia. Mamy nadzieję, że lubicie niespodzianki? 🙂

Co dalej? Wojciech Ciemski i jego prelekcja o open source na straży porządku w systemach Linux. Obecnie sama znajomość poprawnej konfiguracji przynoszącej oczekiwany efekt może nie być wystarczająca, a nawet najmniejszy błąd może spowodować, że system lub dane zostaną skompromitowane. Na szczęście są narzędzia, które już na etapie przygotowania systemu operacyjnego Linux mogą pomóc, bez względu na to czy robimy to on prem, czy w chmurze. I właśnie takie rozwiązania będziecie mogli poznać w czasie drugiej prezentacji.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO47