Aktualności

25.11.2021

Plan na 2 grudnia? SO/DO MeetUp Online!

Pogoda na zewnątrz nie zachęca do wychodzenia z domu, więc jeśli szukacie alternatywy dla popołudniowego spaceru, to zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #45! 

Widzimy się już 2 grudnia o 17:00, a livestream z wydarzenia dostępny będzie na stronie meetup.sysopspolska.pl, na naszym fanpage’u na Facebooku oraz na kanale na YouTube.

Naszym pierwszym prelegentem tego dnia będzie Dariusz Mumot, który przygotował prezentację o bezpieczeństwie środowisk hybrydowych, ochronie Microsoft 365 i lokalnej infrastruktury w jednym miejscu. Dowiecie się z niej m.in., jak zabezpieczać środowiska hybrydowe oraz czy implementacja bezpieczeństwa musi być czasochłonna. Nie zabraknie również symulowanego wdrożenia Acronis Cyber Protect Cloud.

Następnym punktem programu jest wystąpienie w ramach cyklu Open Mike, gdzie każdy może na kilka minut stać się naszym prelegentem i krótko opowiedzieć o jakiejś ciekawostce związanej z sysopsem, devopsem lub secopsem. To może być świetna rozgrzewka przed poprowadzeniem godzinnej prelekcji, więc jeśli macie ochotę spróbować swoich sił na kolejnych MeetUpach, to koniecznie zgłoście się na maila [email protected]pl.

Na koniec zapraszamy na prezentację w języku angielskim o AWS CI/CD, którą poprowadzi Faith Olapade. O zaletach AWS CodePipeline można by długo opowiadać, ale ma on też swoje wady – np. ograniczone triggery. Github actions jest interesującym zamiennikiem dla CodePipeline i wartym uwagi dodatkiem do zestawu narzędzi każdego inżyniera AWS DevOps. Koniecznie weźcie więc udział w wydarzeniu, aby posłuchać, co na ten temat ma do powiedzenia nasz prelegent.

Pamiętajcie też, że po każdej prezentacji będziecie mogli zadawać prelegentom pytania w ramach sesji Q&A.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO45