Aktualności

22.02.2022

Przywitaj wiosnę razem z 51. SO/DO MeetUpem Online

Zdajemy sobie sprawę, że każdy z Was ma już dość zimy, ale na szczęście niedługo zobaczymy pierwsze wiosenne promienia słońca. Nową porę roku chcemy zacząć produktywnie! Dlatego startujemy z pierwszym (prawie) wiosennym SysOps/DevOps Polska MeetUpem Online #51, który odbędzie się już 10 marca o 17:00! Będzie mowa o zarządzaniu SSL Offload oraz o systemie kontroli wersji GIT!  

Możecie dołączyć do wydarzenia, wchodząc na stronę meetup.sysopspolska.pl, na nasz fanpage na Facebooku, profil na LinkedInie oraz na kanał na YouTube. Pamiętajcie też, że po każdej prelekcji będzie możliwość zadawania pytań w ramach sesji Q&A.

Pewnie zdarzyła Wam się sytuacja, że klienci łączą się do Waszej usługi po https i mimo tego, że nie ma szans żeby coś się stało – usługa nie działa. Wyobraźcie sobie, że takich urządzeń jest kilka lub… kilkanaście tysięcy. Katastrofa! Wiedząc o tym problemie, postanowiliśmy o nim porozmawiać i nawet przedstawić Wam rozwiązanie. W czym może być problem? Jak go znaleźć i rozwiązać? Na te oraz inne pytania odpowie Daniel Antas podczas pierwszej prelekcji.

Potem jak zawsze chwila poświęcona ciekawostce na OPEN MIKE. Jak nakazuje nasza tradycja – nie zdradzimy Wam ani tematu, ani autora wystąpienia. Będzie to dla Was przyjemnym zaskoczeniem 🙂 Zachęcamy Was również do zgłaszania się, jeśli macie interesujące tematy, które chcielibyście poruszyć.

Być może kiedyś myśleliście o swobodnym posługiwaniu się wersją GIT? No to mamy dla Was całą prelekcję poświęconą systemowi kontroli wersji. W jego tajniki wprowadzi Was Michał Wierba i pokaże, jak działa system wersji GIT, który obecnie jest standardem w branży IT. Michał poruszy najważniejsze zagadnienia i omówi podstawowe mechanizmy zastosowane w Gicie. Dowiecie się też, czym jest “porcelain” oraz “plumbing” commands, a na dokładkę otrzymacie wskazówki, jak radzić sobie z błędami. Krótko mówiąc, po prelekcji Michała, odzyskiwanie zagubionych zmian oraz debugowanie kodu w końcu sprawi Wam przyjemność. Zacznijcie organizować swoją codzienną pracę i będzie GIT!

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO51