Aktualności

05.05.2023

Raport Społeczności SysOps i DevOps w Polsce: Jakie są upodobania i oczekiwania pracowników IT?

Badanie Społeczności SysOpsów i DevOpsów przyniosło wiele cennych wniosków na temat preferencji i potrzeb pracowników branży IT. Jesteście ciekawi, co ich najbardziej motywuje do pracy? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Okazuje się, że najważniejszym czynnikiem motywacji – aż dla blisko 70% Opsów – okazała się wysokość pensji. Co ciekawe, 27% osób, które nie były pewne, czy chcą zmienić pracę, stwierdziło, że wyższa pensja byłaby w stanie ich zachęcić do takiego kroku. To udowadnia, że pracodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę na oferowanie konkurencyjnych wynagrodzeń, nie tylko dla nowych pracowników, ale także tych obecnych, aby zachęcić ich do jak najdłuższej współpracy.

Zdaniem badanych, najbardziej pożądanymi benefitami są: prywatna opieka zdrowotna oraz kursy zawodowe, które zostały wskazane przez połowę ankietowanych. Dodatkowo Opsi cenią sobie możliwość pracy zdalnej w elastycznych godzinach. Mimo to blisko 50% respondentów wykazało potrzebę organizacji stacjonarnych integracji. Przed pracodawcami zatem stoi ogromne wyzwanie, aby spełnić tak skrajne potrzeby pracowników. 

Należy pamiętać, jak istotne dla branży IT w Polsce są: autonomia pracy, możliwości szkolenia i rozwoju oraz docenienie ich pracy. Opsi chcą być traktowani jak partnerzy, oczekują jasno określonych celów i zadań. 

Nie od dziś wiadomo, że warto inwestować w rozwój swojego zespołu, aby zachować konkurencyjność na rynku pracy. Raport Społeczności SysOps i DevOps uwidocznił potrzeby specjalistów IT. Czy pracodawcom uda się je zaspokoić? Odpowiedź na to pytanie zapewne poznamy przy kolejnej edycji Raportu.

Jesteście ciekawi co jeszcze kryje się w  Raporcie Społeczności SysOps i DevOps w Polsce 2023? Zapraszamy do pobrania:  https://raport.sysopspolska.pl/

Miłej lektury!

Pobierz raport