Aktualności

22.03.2018

Ścieżka SysOps/DevOps Polska na Warszawskich Dniach Informatyki

DevOps, Infrastructure & Cloud by SysOps/DevOps Polska to tytuł ścieżki, którą organizujemy na Warszawskie Dni Informatyki 2018!

DevOps, Infrastructure and Cloud

WDI to coroczna impreza, na której warto być.

28 marca od 11:00 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75, Warszawa) będziecie mogli wziąć udział w ścieżce tematycznej zorganizowanej specjalnie z tej okazji. Prezentacje przygotują prelegenci, których znacie z SO/DO MeetUpów! Zobaczcie co Was czeka:

 • 11:00 – 11:45 Ansible – od zera do bohatera w 45 minut! – Jakub Muszyński
  Ansible jest proste – bardzo proste! W 45 minut nauczymy się najważniejszych aspektów zarządzania infrastrukturą. Posłuchasz dzisiaj, wieczorem wdrożysz w swojej firmie!
 • 12:00 – 12:45 Jak budować infrastruktury High Availability – Mariusz Dalewski
  Mariusz opowie o budowaniu wysokodostępnych infrastruktur w taki sposób, żeby przetrwały one szereg różnych awarii. Wyjaśni co oznaczają takie terminy jak SPOF, STONITH, HA, DRBD, corosync, quorum oraz jak klastrować najpopularniejsze usługi sieciowe.
 • 12:45 – 13:30 PIZZA
 • 13:30 – 14:15 Od wydania Wiedźmina do GWENT – jak zmienił się CDN w GOG.com? – Łukasz Buczyński, Michał Gruchała
  Opowiemy o tym, jak zaczęliśmy na rynku AAA jako wydawca, z czym przyszło nam się zmierzyć. Opiszemy też jak jedna z najpopularniejszych gier świata wypłynęła na podejście do usługi CDN i jak teraz wygląda jej ekosystem w GOG.com.
 • 14:30 – 15:15 Dlaczego nie nadajesz się na DevOpsa? – Michał Sochoń
  DevOps to aktualnie bardzo modne słowo – do tego stopnia, że powstają nawet tak zatytułowane stanowiska pracy. Ludzi nurtują pytania: co takiego robi super magiczny „Człowiek DevOps”? Czy jestem DevOpsem? Czy będę DevOpsem? Czy chcę być DevOpsem? Postaram się odpowiedzieć w jaki sposób zrozumieć, czy możesz już nazwać się DevOpsem.
 • 15:30 – 16:15 Żegnaj chmuro, witaj blacho! Dlaczego chmura nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem – Marcin Kowalski
  Każda technologia dostatecznie skomplikowana jest nierozróżnialna od magii. Chmura jest nie tylko magiczna, jest także droga, skomplikowana i ciężka do zrozumienia nawet dla twórców. Kontenery? Funkcja jako usługa? Back-end jako usługa? Kiedy prosty kawałek metalu jest lepszym, szybszym i pożądanym rozwiązaniem dla prawnika, księgowego, a nawet admina.
 • 16:30 – 17:15 Nie taki ten Azure straszny jak go malują – automatyzujemy! – Emil Wasilewski
  Platforma Microsoft Azure to potężny arsenał narzędzi i rozwiązań ułatwiających tworzenie aplikacji i usprawniających biznes. Wśród kilkuset usług można jednak bardzo łatwo zabłądzić. Zapraszam na sesję w trakcie której przyjrzymy się platformie i postaramy się znaleźć logikę, która nią kieruje. Pokażę też uczestnikom proste demo, które pozwoli zautomatyzować niektóry z codziennych czynności.

Zapisz się tutaj: WDI by SO/DO

Pobierz raport