Aktualności

04.08.2020

Site Reliability Engineering? Blockchain? Ale co to tak właściwie jest?

Ciągle tworzone są nowe sformułowania, tematy, podejścia do technologii. #15 edycja SysOps/DevOps Online MeetUp pozwoli nabyć wiedzę odnośnie pojawiających się zagadnień już 6 sierpnia o godz. 15:00. 

Podczas pierwszej prelekcji wystąpi tym razem aż 2 prelegentów. Będą to Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak, którzy na co dzień pracują jako DevOpsi w firmie Indevops. Przybliżą nam oni znaczenie hasła blockchain, które ostatnimi czasy stało się bardzo popularne. Czy chodzi tutaj o cyfrową walutę? Czy może o technologię, która ma bardzo szerokie zastosowanie? Dodatkowo z prezentacji dowiecie się czym charakteryzuje się blockchain, z czego jest “zbudowany” oraz dlaczego jest bezpieczny.

Druga prelekcja również wyjaśni nam znaczenie hasła, które coraz częściej się pojawia. Maciej Jarosz, będący aktualnie trenerem oraz Ambasadorem DevOps Institute, omówi temat Site Reliability Engineering. Dowiemy się między innymi o początkach SRE w Google oraz o głównych celach podejścia SRE, czyli wytworzeniu niezawodnych i wysoce skalowalnych systemów oprogramowania.

Podczas prelekcji Maciej wyjaśni takie pojęcia jak:”Error budget” czy “Toil”, a także opowie czym jest “Monitoring”, “Observability”, “Service Level Indicators” oraz koncepcja “Anti Fragility”.

Zapraszamy już teraz do subskrypcji naszego kanału na YouTubie, by nie przegapić  #15 MeetUp’u Online. Znajdziecie tam również nagrania z poprzednich spotkań. 

Oprócz tego transmisję możecie zobaczyć na stronie https://meetup.sysopspolska.pl/.

Zapisz się już dziś: https://bit.ly/SODOONLINE15