Aktualności

06.09.2019

SO/DO MeetUpy wracają do Krakowa

Tak jak w poprzednim sezonie zapraszamy na MeetUp w Krakowie do Codecool.

Tradycyjnie, w środę, zapraszamy na SysOp/DevOps Kraków MeetUp, na którym przygotowaliśmy dla Was prelekcje o GitOpsie i Continuous Monitoring.

Jako pierwszy wystąpi Łukasz Tomaszkiewicz, który uwielbia automatyzować. W tym celu używa (pewnie jak większość z Was) Infrastructure-as-a-code. GitOps to będzie kolejny krok w automatyzacji. Na czym to polega i jakich narzędzi używać dowiecie się z prezentacji Łukasza. Dzięki jego tipom, będziecie mogli sprawnie i szybko wdrożyć GitOpsa w swojej infrastrukturze i uniknąć pułapek.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego monitoring często jest nieefektywny? Drugi prelegent, Paweł Piwosz, będzie Was namawiał do zmiany podejścia do monitorowania platform IT. Nie chodzi o wybór konkretnego, jednego narzędzia, ale ogólne podejście współczesnej teorii DevOps i Agile do monitoringu. Na koniec zaprezentuje Wam jedną z możliwości – TICK stack z InfluxData.

Po zakończonych prezentacjach wjedzie pizza i napoje ułatwiające networking. Z pewnością będzie dużo tematów do poruszenia, dlatego zarezerwujcie sporo czasu!

Więcej szczegółów dotyczących agendy i zapisy szukajcie tutaj: KRAKÓW #10