Aktualności

27.05.2022

Systemy rozproszone i zarządzanie aplikacjami pod znakiem DevOps

Na ostatnim wiosennym meetupie SO/DO w tym roku spotykamy się już 9 czerwca! Jak zwykle o 17.00, a transmisja będzie dostępna na naszych kanałach na YouTube, Facebooku i LinkedInie oraz na stronie meetup.sysopspolska.pl.

Zaczniemy z przytupem – od prezentacji Grzegorza Gołdy o projektowaniu wieloskalowych systemów rozproszonych. Poznacie googlową filozofię budowania dużych rozproszonych systemów oraz zasady, których stosowanie ułatwia skalowanie usług i radzenie sobie z problemami.

Potem będzie chwila na oddech, podczas krótkiego OPEN MIKE’a, ale nie chcemy Wam popsuć niespodzianki, więc nie zdradzimy ani kogo będziemy gościć, ani z jakim tematem 🙂 

Za to możemy ujawnić, że na drugim pełnowymiarowym wystąpieniu pojawi się Artur Poczekalewicz, który przedstawi koncepcję zarządzania aplikacjami w metodologii GitOps/DevOps. I to niezależnie od tego, czy są to aplikacje uruchamiane w kontenerach, czy maszynach wirtualnych. Co więcej, Artur pokaże również, że korzystanie z jednej platformy do utrzymywania kontenerów i maszyn wirtualnych daje możliwość nie tylko pracy we wspomnianej wyżej metodologii, ale też używania dodatków, np. Service Discovery. 

I na koniec małe przypomnienie – pamiętajcie, że po każdej prelekcji jest chwila dla Was, więc jak będziecie mieli pytania do naszych prelegentów, będziecie mogli je zadać podczas sesji Q&A.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOOnline57