Aktualności

09.10.2023

Sztuka samokształcenia: Jak stać się ekspertem DevOps i SysOps?

Dynamiczny świat IT wymusza ciągłą edukację, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i narzędziami. Jak doskonalić swoje umiejętności SysOps/DevOps? Przeczytaj w artykule! 

Kluczem do osiągnięcia doskonałości w dziedzinach DevOps lub SysOps jest nieustanna nauka. Ścieżek i możliwości jest wiele, poniżej przedstawiliśmy kilka propozycji.

MeetUpy i konferencje

Stacjonarne eventy (które w końcu powróciły!) są doskonałym miejscem do nauki od doświadczonych ekspertów. To okazja do wysłuchania prelekcji, zadawania pytań, a co za tym idzie – wymiany doświadczeń, również z innymi uczestnikami.

Od września do czerwca realizujemy 35 MeetUpów w 6 miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław i Poznań). Zobacz, kiedy będziemy w Twoim mieście! Wpadnij, by się rozwijać i poznać nowych znajomych z branży 🙂

YouTube – współczesna video encyklopedia

YouTube to niezwykle cenne źródło informacji i wiedzy dla DevOpsów i SysOpsów. Głównie dlatego, że twórcy internetowi publikując nagrania, mogą szybko reagować na zmieniające się otoczenie i trendy. Istnieje wiele kanałów, na których doświadczeni profesjonaliści udostępniają tutoriale, prezentacje i wywiady, które są pomocne w zrozumieniu bardziej zaawansowanych koncepcji i narzędzi.

Na kanale @SysOpsDevOpsPolska przez cały rok publikujemy techniczne prelekcje, które realizowane są przez specjalistów z branży. To treści od community dla community! Wpadnij na nasz kanał, aby obejrzeć nowości.

Kiedyś były fora, dziś mamy grupy na Facebooku

Społeczności online, takie jak grupy na Facebooku, są doskonałym miejscem do zadawania pytań, rozwiązywania problemów i dzielenia się wiedzą. Na naszych grupach:

znajdziesz wsparcie i cenne wskazówki od innych profesjonalistów.

PS. Nie zapominaj o dzieleniu się swoim doświadczeniem i odpowiadaniu na pytania innych członków 😉

Szkolenia i kursy

Kolejnym sposobem na rozwijanie umiejętności DevOps i SysOps są szkolenia i kursy. To bardzo intensywny, ale i skuteczny sposób, aby podnieść swoje kompetencje w ściśle określonym obszarze.

Współpracujemy z trenerami, którzy lata doświadczenia w branży IT przekuli w programy szkoleniowe, które odpowiadają aktualnym potrzebom rynkowym. Sprawdź najbliższe terminy szkoleń!

Edukacja w obszarze DevOps i SysOps to niekończący się proces. Warto korzystać z różnych możliwości rozwoju. Kombinacja metod i źródeł sprzyja wyciąganiu własnych wniosków i pozwala zapoznać się z wachlarzem rozwiązań – w końcu rzadko kiedy jest jedno słuszne 🙂  Niezaprzeczalnie, inwestycja we własny rozwój przynosi wiele korzyści zarówno zawodowych, jak i osobistych.

Pobierz raport