Aktualności

27.01.2021

Terraform – temat przewodni 27. SO/DO MeetUpu

Już 4 lutego o 17 rozpoczniemy kolejne spotkanie online, które będzie można obejrzeć na stronie meetup.sysopspolska.pl, a także na naszym kanale YouTube oraz profilu na Facebooku

Zanim zobaczymy się na live, sprawdźcie sami, co dla Was przygotowaliśmy!

Podczas pierwszej prelekcji Łukasz Tomaszkiewicz porówna najpopularniejsze narzędzia do tworzenia infrastruktury jako kodu – CloudFormation i Terraform. W trakcie wystąpienia poznamy możliwości tych narzędzi oraz dowiemy się, w jakich sytuacjach najlepiej po nie sięgać. Łukasz nie zapomni również opowiedzieć o ograniczeniach, z jakimi możemy się spotkać, jeśli zdecydujemy się na którąś z opcji.

Drugie wystąpienie to również opowieść o Terraformie. Adam Łoszyn zestawi go z Azurową chmurą. Zobaczymy przede wszystkim, jak tworzyć i importować istniejące zasoby. Adam opowie także, w jaki sposób generować sekrety i zapisywać je w chmurze. W trakcie prelekcji poszerzymy też wiedzę z zakresu Terraform enterprise.

Jeśli będziecie mieli pytania do któregoś z prelegentów, pamiętajcie żeby zadawać je na czacie podczas wystąpienia. Na koniec każdej prelekcji zaplanowana jest sesja Q&A. 

Zapisy i szczegóły wydarzenia: http://bit.ly/SODOONLINE27