fbpx

Aktualności

28.05.2019

W Trójmieście posłuchajcie o servelessie i migracji

6 czerwca o 18:00 w O4 zamykamy Trójmiejski sezon SO/DO MeetUpów.

Wśród dostawców chmury publicznej coraz popularniejsze staje się oferowanie rozwiązań serverless. W związku z tym Maciek Sawicki z CodiLime – nasz pierwszy prelegent – przedstawi wdrożenie takiej platformy. Gdzie w tym wszystkim znaleźć miejsce dla Kubernetesa i otwarte implementacje oraz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania dowiecie się z prezentacji. Co ciekawe, rozwiązania zaprezentowane przez Maćka można wykorzystywać w chmurach publicznych, a także w instalacjach „on-premis”.

Po przerwie wystąpi Kasia Bultrowicz z prelekcją o ElasticShearch. Migracja i aktualizacja danych to nie tylko kopiuj-wklej i zmiana oprogramowania na wyższą wersję. Kasi zespół przygotowywał się do tego kilka miesięcy, a downtime całego systemu trwał 8 godzin. Z takim doświadczeniem opowieść Kasi o pułapkach i ciekawostkach w klastrach ElasticSearch nabierze nowego znaczenia.

Podsumowując, mocna agenda zachęca do przyjścia, a networking umilimy Wam pizzą. Bierzcie zatem swoich znajomych i podeślijcie im pełną agendę, która jest dostępna jest tutaj: GDAŃSK #9

Do zobaczenia!