Aktualności

10.05.2023

Warszawski SO/DO MeetUp w Fabryce Norblina!

Mapy Wardley’a oraz ataki ransomware – bezpieczne wydarzenie SysOps/DevOps Polska!

Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne wydarzenie SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #55, które odbędzie się już 18 maja od godziny 18:00. Tym razem spotkamy się w biurze Allegro Tech, w Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51/53. Podczas tego spotkania czekają nas trzy prelekcje. Dwie z nich będą nawiązywały do tematyki security skierowanej do wszystkich opsów – SysOpsów/DevOpsów/SecOpsów. A temat Lightning Talka zdradzimy dopiero podczas spotkania.

Pierwszym prelegentem na scenie tego dnia będzie Maciej Jarosz i zaprezentuje nam jak używać techniki Mapy Wardleya do mapowania rozwoju systemu komputerowego. Ten temat pojawił się podczas jednej z prelekcji Łukasza Kałużnego na naszym kanale na YouTube, więc warto go sobie odświeżyć. Natomiast Maciej podczas swojego wystąpienia pokaże dwa przykłady używania tej techniki. Jeden z nich będzie prosty z wykorzystaniem mapy usługi kawiarni, a drugi złożony, gdzie za przykład posłuży mu firma Cloud Guru. Niezależnie od tego czy jesteście doświadczonymi adminami, czy osobami nieobeznanymi w temacie mapowania to wystąpienie bez dwóch zdań zapadnie Wam w pamięci.

Sesję Lightning Talk oddamy w ręce Janusza Gałązki z Fudo Security. 

Następnie na scenę wkroczy znany już Mariusz Rybusiński. Wystąpienie Mariusza nosi tytuł “Jak przygotować się do ataku ransomware”, ponieważ obecnie dzielimy firmy na te, które były zaatakowane przez ransomware i te, które będą atakowane. Dlatego Mariusz pokaże nam jak taki atak może wyglądać, jak przygotować się do niego i jak zminimalizować szkody, dzięki ostatniej desce ratunku – w tym wypadku – backupie.

Niezmiennie po każdej prelekcji nadejdzie czas na zadawanie pytań do prelegentów podczas sesji Q&A, która płynnie zmieni się e networking w luźnej atmosferze z pizzą.

Pamiętajcie o zaznaczeniu swojej obecności pod wydarzeniem!

Do zobaczenia!

Pobierz raport